درباره سایت


بازار لوله ایران ، بازار اتصالات ایران ، بورس لوله ایران ، خرید لوله، فروش لوله واتصالات ایران
شماره تماس :09130188465

مدیر سایت : admin blog
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
قیمت لوله پلی اتیلن

آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
بازار لوله ایران
بازار لوله ایران ، بازار اتصالات ایران ، بورس لوله ایران ، خرید لوله، فروش لوله واتصالات ایران
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
چهارشنبه 5 مهر 1396 :: نویسنده : admin blog
 مزایای سیستم آبیاری زیرزمینی تراوا
چت اورداپ

 1-     صرفه جویی آب به میزان حداکثر.
2-     عدم گرفتگی منافذ: اولین سوالی که در ابتدای امر به ذهن می رسد، این است که آیا مانند برخی سیستمهای آبیاری به مرور زمان، وجود املاح محلول در آب و سختی زیاد آب، باعث انسداد منافذ نخواهد شد؟
3-     افزایش کمی و کیفی محصول.
4-     صرفه جویی سم و کود تا 50%.
5-     صرفه جویی انرژی: چون برای تراوش از لوله های تراوا نیاز به فشار چندانی نیست (0.2-0.8 bar) انرژی کمتری نیز لازم خواهیم داشت. مثلا در برخی مزارع کوچک چنانچه منبع استحصال آب، در بالای مزرعه باشد، با اختلاف رقوم ارتفاعی 3m بدون نیاز به پمپ می توان مزرعه را با این سیستم آبیاری کرد.
6-     عدم نیاز به تسطیح و تراس بندی.
7-     از بین رفتن تدریجی علفهای هرز.
8-     قابل استفاده از مزارع و باغات تا باغچه منازل و گلدانها.
9-     جلوگیری از شیوع آفات.
10-  کاهش آلودگی محیط زیست.
11-  عدم مزاحمت برای ماشین آلات و کارگران.
12-  مصونیت از سرما و گرما.
13-  مصونیت از آسیب و سرقت.
14-  مصونیت از حیوانات و جوندگان.
15-  اکسیژن رسانی به ریشه و کاهش نیاز به شخم.
16-  عدم نیاز به جوی و پشته و پوشش کامل زمین زراعی.
17-  قابلیت کنترل اتوماتیک.
18-  کاهش آلودگی سفره های آبهای زیرزمینی.
19-  طول عمر سیستم (بسته به نگهداری و سرویس بین 15 تا 30 سال).
20-  قابل استفاده در زمینهای ورزشی.
21-  عدم تاثیر وزش باد.
22-  تکنولوژی باز یافتی: چون ماده اصلی و اولیه لوله های تراوا پودر لاستیک های فرسوده اتوموبیل می باشد، علاوه بر مزیت قیمت تمام شده، از امتیاز تکنولوژی باز یافتی هم برخوردار است.
23-  گسترش بیشتر ریشه.
24-  قابل استفاده در هر نوع آب و خاک و هوا.
25-  کاهش هزینه کارگری.
26-  عدم سله و فرسایش خاک.
27-  زودرس نمودن محصول.
28-  عدم آبدهی در فواصل درختان: یکی از علتهای قابل ذکر این است که خاصیت اصلی این لوله ها، وجود مکش توسط ریشه گیاه است تا لوله نشت و آبدهی نماید.
29-  صرفه جویی اقتصادی.
محدودیت های سیستم آبیاری زیرزمینی تراوا
 
 1-     لوله گذاری در زیر خاک: چون در عمق (10-60 cm) خاک نصب می گردد، طبعا هزینه شیار کنی را به همراه دارد ولی در عوض نیازی به قطره چکان، بابلر، میکرو جت و … نیست.
2-     فیکس بودن سیستم: محدودیت دیگر آن است که چون سیستم فیکس بوده و بعد از اجرا، تغییرات در اجزای آن و یا جابجایی، هزینه بر است، پس باید در مرحله طراحی، تمام پیش بینی های لازم، انجام گیرد.
3-     زمینهای سنگی و کوهستانی: در زمینهایی که شیار کنی در آنها نا ممکن یا خیلی مشکل است، مانند سنگی و کوهستانی، طبعا سیستم تراوا مناسب نبوده و سیستم قطره ای پیشنهاد می گردد.
در ادامه معرفی لوله تراوا، می توان گفت که لوله های تراوا، در 5 نوع مختلف تولید می شود که بسته به نوع مصرف، در مکانهای مختلف و شرایط خاکی متفاوت جهت استفاده سفارش داده می شود.
لوله های تراوا علاوه بر مصارف در آبیاری کشاورزی، در هوا دهی شیلات، تصفیه آب و فاضلاب، آبدهی قسمتهای داخلی بتن های حجم مثل سدها و پلها و … ، سمپاشی در صنایع چوب، تزریق گاز اکسیژن و ازت به ریشه و … نیز استفاده های بسیاری دارد.
در مورد مقاومت شیمیایی لوله های تراوا می توان گفت که چون جنس لوله های تراوا از لاستیک و پلاستیک می باشد، لذا در مقابل تاثیرات خاک مقاوم بوده و محلول های کود، سم و محلولهای اسید نیتریک، آب ژاول و … که به صورت سیستمیک مورد استفاده قرار می گیرند هیچ گونه تاثیری روی لوله ها نخواهد داشت.
چت اورداپ
لوله های تراوا لوله هایی اسفنجی هستند. به عبارت دیگر در سیستم تراوا، جریان آب وجود ندارد بلکه یک فضای رطوبتی ملایم و نسبتاً یکنواخت (پیاز رطوبتی) در اطراف لوله ایجاد می‌شود. تکنولوژی تراوا به گونه ای است که با فشار خیلی کم ، آب از دیواره لوله تراوا، تراوش می کند و پس از ایجاد فضای رطوبتی با اطراف خود به تعادل می رسد. یعنی به میزانی که ریشه آب را می مکد، لوله هم تراوش می کند و در سیستم هیچ گونه تبخیری نخواهیم داشت. تراوا یعنی تراوش کننده و سیستم آبیاری زیرزمینی تراوا، سیستمی است که با استفاده از لوله های متخلخل اسفنجی (porous pipe)، آب، کود، سم و اکسیژن را در یک فضای رطوبتی، مستقیماً در اختیار ریشه قرار می دهد و اجازه نمی دهد حتی یک قطره آب هدر رود. سیستم تراوا در واقع همان سیستم قطره ای تکامل یافته است که در آن بسیاری از مشکلات مانند: تبخیر، گرفتگی منافذ، آسیب پذیری، تجمع ریشه حل شده است و تنها فرق این سیستم با قطره ای این است که آبیاری به صورت نشتی و زیرزمینی انجام می شود و همین تغییر به ظاهر کوچک، مزایای نسبی زیادی را به دنبال خواهد داشت که می تواند امید بخش تحول اساسی در این زمینه باشد.
مزایای آبیاری با لوله های تراوا 
- صرفه جویی آب به میزان بیش از۷۰ درصد 
- نبود گرفتگی منافذ: در مورد مواد معلق مانند شن، سیلت و جلبک ها در سیستم های آبیاری تحت فشار، توسط فیلترهای مناسب از آب گرفته می شوند. در مورد سختی موقت آب که در اثر تبخیر، رسوب ایجاد می شوند به علت این که در این سیستم اصلاً تبخیری از سطح لوله وجود ندارد و اگر تبخیری باشد از سطح خاک است، رسوب تشکیل نخواهد شد. در مورد مواد محلول مانند نمک ها، کودها یا سم ها هم که در این لوله ها توسط آب از منافذ لوله تراوا خارج شده و به خاک منتقل می شوند. 
- افزایش کمی و کیفی محصول، به ویژه در میوه ها و سبزیجات.
- افزایش سلامتی ریشه های گیاه و رشد بهتر آنها به علت آبیاری مستقیم ریشه ها.
- جلوگیری از ایجاد شوک در گیاهان به علت این که همیشه مرطوب بوده و نیازهای آبی گیاه توسط ریشه ها فراهم می شود.
- امکان استفاده از کودهای مایع در سیستم آبیاری لوله های تراوا.
- حذف حشرات و بیماری های مرتبط با رطوبت سطحی.
- صرفه جویی سم و کود تا۵۰ درصد.
- نبود نیاز به تسطیح و تراس بندی.
- از بین رفتن تدریجی علف های هرز٫
- کاهش آلودگی محیط زیست.
- نبود مزاحمت برای ماشین آلات و کارگران.
- مصونیت از سرما و گرما.
- مصونیت از آسیب و سرقت.
- مصونیت از حیوانات و جوندگان.
نوع مطلب :
برچسب ها : سیستم آبیاری تراوا، فروش لوله تراوا، خرید لوله های تراوا، آموزش آبیاری کوزه ای، آبیاری با کوزه سفالی، سیستم آبیاری بابلر، تجهیزات آبیاری زیر سطحی،
لینک های مرتبط : مزایای سیستم آبیاری تراوا، لوله تراوا، لوله سفالی در جدول، فروش لوله سفالی، فیلم ابیاری سفالی، بازار لوله اتصالات ایران،
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic